SKU: MOD473WL-L20BSK
  • Color: Brass
  • Material: Aluminum
  • Length: 128mm
  • Width: 116mm
  • Power: 20
Wall luminaire (Sconce) Perlamour, Brass, D80 mm by Maytoni is a decorative wall sconce for living room, bedroom, hallway, staircase, hotel and restaurant interiors. This interior wall light features brass finish, aluminum construction, dimensions D80 mm, L128 mm, W116 mm, voltage AC 220-240 V 50 Hz. Lighting specs include power 20 W, CRI 80, beam angle 120°. Article MOD473WL-L20BSK is suitable for modern interior lighting, designer wall lighting, bedside lighting and architectural accent lighting.
Description
Full specifications
  • Color: Brass
  • Material: Aluminum
  • Length: 128mm
  • Width: 116mm
  • Power: 20
  • Diameter: 80mm
  • Color rendering: 80
  • Light scattering angle: 120
  • Input power: AC 220-240 V 50 Hz