SKU: MOD400WL-L5GR2.7K
  • Color: Black
  • Height: 52mm
  • Material: Aluminum
  • Length: 400mm
  • Power: 6
Wall luminaire (Sconce) Nami, Black, D400xH52 mm by Maytoni is a decorative wall sconce for living room, bedroom, hallway, staircase, hotel and restaurant interiors. This interior wall light features black finish, aluminum construction, dimensions D400 mm, L400 mm, H52 mm, voltage AC 220-240 V 50 Hz. Lighting specs include power 6 W, color temperature 2700 K, CRI 90, luminous flux 100 lm, beam angle 180°. Article MOD400WL-L5GR2.7K is suitable for modern interior lighting, designer wall lighting, bedside lighting and architectural accent lighting.
Description
Full specifications
  • Color: Black
  • Height: 52mm
  • Material: Aluminum
  • Length: 400mm
  • Power: 6
  • Color temperature: 2700
  • Diameter: 400mm
  • Color rendering: 90
  • Luminous flux: 100
  • Light scattering angle: 180
  • Input power: AC 220-240 V 50 Hz